Спортен календар 2018

Спортен календар на Община Пловдив – 2018

СПОРТНО МЕРОПРИЯТИЕ ДАТА НА
ПРОВЕЖДАНЕ
МЯСТО НА
ПРОВЕЖДАНЕ
ЯНУАРИ
1 Зимно предизвикателство 2018 13-14.01.2018 Местност
„Копривки“
Парк Родопи
 2 Любителско бягане
/всяка събота старт – 10.00ч./
 6, 13, 20 и
27.01.2018
Гребна база
ФЕВРУАРИ
 1 40-ти Междунроден шахматен турнир
„Георги Трингов“
 04-10.02.2018 Гранд хотел
Пловдив
 2 Шахматен турнир „Еверест“ 17.02.2018 Хотел Лайпциг
 3 Любителско бягане
/всяка събота старт – 10.00ч./
3, 10, 17 и
24.02.2018
 Гребна база
    МАРТ
1 Национален крос „Трети март“ 03.03.2018 пл.Централен
2 Национален шахматен турнир
„Осми март“
10.03.2018 Хотел Лайпциг
3 Национален крос „Първа пролет“ 17.03.2018 пл.Централен
4 Кану -каяк 24-25.03.2018 Гребен канал
5 Любителско бягане
/всяка събота старт – 10.00ч./
3, 10, 17, 24 и
31.03.2018
Гребна база
АПРИЛ
1 Пловдивски маратон „Себенадминаване” 01.04.2018 Гребна база
2 Пролетен турнир „Бон Мин“ 03.04.2018 Спортна площадка до
ДДЛРГ Олга
Скобелева
3 Състезание по спортен риболов 14-15.04.2018 Гребен канал
4 Национален крос „Предизвикателство“ 21.04.2018 Парк Бунарджик
5 Балкански турнир по спортен риболов 20-22.04.2018 Гребен канал
6 Контролни състезания по гребане 26-27.04.2018 Гребен канал
7 Селекция кану-каяк 28-29.04.2018 Гребен канал
8 Европейско първенство по сумо – 2018 27-29.04.2018 Спортна зала на
ПУ „П.Хилердарски“
9 Маратон „Пловдив” – 2018 29.04.2018 По маршрут от
пл.Ст.Стамболов –
гр.Пловдив
МАЙ
1 Национален крос „Свети Георги“ 05.05.2018 Район Тракия
2 Състезание по спортен риболов 05-06.05.2018 Гребен канал
3 „Ден на отворените врати“ в спортните
зали по случай 17-май – Ден на
българския спорт
14-18.05.2018 Спортни зали на
територията на
Община Пловдив
4 „Пловдив спортува“ 19-20.05.2018 Многофункционално
игрище при
Младежки център
5 Международен турнир по лека атлетика
„Пловдив”
19.05.2018 Стадион Пловдив
6 69-та Национална щафета „Рекорд“ 19.05.2018 Стадион Пловдив
7 Открита тренировка по дуатлон „Старт
предизвикателство”
20.05.2018 Гребна база
8 Селекция кану-каяк 26-27.05.2018 Гребен канал
ЮНИ
1 Европейско първенство по таекуондо –
олимпийски стил
31.05-10.06.2018 МФСЗ Колодрум
2 Национален крос „Ден на детето“ 02.06.2018 Гребна база
3 Гребна регата „Тракия“ 02.06.2018 Гребен канал
4 Гребна регата „Черпоков“ 03.06.2018 Гребен канал
5 Национален пробег „Васил Левски“ 09.06.2018 Парк Бунарджик
6 Международен турнир по лека атлетика
„Вулпев-Бахчеванов”
10.06.2018 Стадион Пловдив
7 Държавен отборен шампионат по кану
каяк
14-17.06.2018 Гребен канал
8 Международен турнир по художествена
гимнастика
15-17.06.2018 Панаирни палати
9 Национален крос „Олимпийски ден“ 16.06.2018 Гребна база
10 Държавен индивидуален шампионат по
гребане
30.06-05.07.2018 Гребен канал
ЮЛИ
1 Селекция кану-каяк 07-08.07.2018 Гребен канал
2 Световно първенство по кану-каяк за
младежи и девойки
26-29.07.2018 Гребен канал
АВГУСТ
1 Състезание по триатлон „Купа Пловдив” 05.08.2018 Гребна база
2 Държавен индивидуален шампионат по
кану-каяк
09-12.08.2018 Гребен канал
3 Балканско първенство по гребане 24-26.08.2018 Гребен канал
СЕПТЕМВРИ
1 Международен маратон „Съединение“ 06.09.2018 Финал на
пл.Съединение
2 Световно първенство по гребане за
мъже и жени
08-16.09.2018 Гребен канал
3 Европейска седмица на спорта – Пловдив
2018
17-23.09.2018 Гребна база
4 Балкански турнир по спортен риболов 21-23.09.2018 Гребен канал
5 Национален крос „Независимост“ 22.09.2018 Гребен канал
6 Държавен отборен шампионат по гребане 29.09.-04.10.2018 Гребен канал
7 Световна купа по авиомоделизъм в
клас F3U – радиоуправляеми дронове
29.09-30.09.2018 Игрище 5Г
8 Плувен турнир „Сбогом лято“ 29.09.2018 Плувен басейн на СУ
„Димитър Матевски“
ОКТОМВРИ
1 Държавен индивидуален шампионат по
кану каяк
05.10-07.10.2018 Гребен канал
2 Международен турнир по художествена
гимнастика
05-07.10.2018 Панаирни палати
3 Световен ден на ходенето пеша –
пешеходна обиколка
07.10.2018 Гребна база
4 Есенен турнир „Бон Мин“ 11.10.2018 Спортна площадка на
КСУ Олга Скобелева
5 Контролни състезания по гребане 12-13.10.2018 Гребен канал
6 Национален крос „Златна Тракия“ 13.10.2018 Парк на район
Северен
7 Състезание по спортен риболов 19-21.10.2018 Гребен канал
8 Международен турнир по джудо „Тодор
Даракев”
21.10.2018 Зала „Олимпиада”
9 Национален крос „Ден на Будителите“ 27.10.2018 Район Западен
10 Международна купа по спортна аеробика 26-28.10.2018
НОЕМВРИ
1 Контролно състезание по кану-каяк 24-25.11.2018 Гребен канал
2 Национален турнир по спортен бридж 11.2018 Хотел Лайпциг
ДЕКЕМВРИ
1 Коледно-новогодишен крос
„Свети Никола“ и гран при награждаване
с концерт в спортна зала „Строител“
01.12.2018 Район Северен