УМБАЛ „Свети Георги“ получи мащабно дарение от благотворителна асоциация от Италия

В навечерието на Коледа УМБАЛ „Свети Георги“ получи дарение от 209 модерни болнични легла и 209 шкафчета към тях от благотворителната организация AES – CCC от Падуа, област Венето, Северна Италия.

Полученото болнично обзавеждане е разпределено в 10 клинични звена на лечебното заведение: Клиника по ендокринология и болести на обмяната, Отделение по нефрология, Клиника по психиатрия, Клиника по инфекциозни болести, Клиника по ортопедия и травматология, Клиника по кардиология, Отделение по инвазивна кардиология, Клиника по ревматология, Клиника по акушерство и гинекология и Отделение по професионални заболявания.

Доставката на мащабното дарение бе извършено от българската компания за международен транспорт „АИТ Интернешънъл Транспорт“. Благодарение на чийто опит и професионализъм се изпълни безпроблемно сложната логистика по изнасянето на обзавеждането от болницата в Падуа, която се намира в старата част на града и влизането там с камион е невъзможно.

Това не е първото дарение, за което съдейства екипът на AES – CCC. През м. март 2018 г. те заедно с Асоциация „Bethania Hospital Services“ осигуриха безвъзмездно 22 болнични легла, шкафчета към тях и 7 шкафа за архивиране на документи за Клиниката по кардиология на УМБАЛ „Свети Георги“.

УМБАЛ „Свети Георги“ получи мащабно дарение от благотворителна асоциация от Италия

Абонирайте се за нашия бюлетин!

Получавайте новини и полезни съвети от Zdrave-Plovdiv.com

Като се абонирате за нашия бюлетин, вие се съгласявате с нашата Политика за поверителност. Можете да се отпишете по всяко време.